My Favorite Movies
| wazzupsteph's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Kite Runner 2007, PG-13) |
|
| 2 |
A Walk to Remember 2002, PG) |
|
| 3 |
The Air I Breathe 2007, R) |
|
| 4 |
Black Beauty 1994, G) |
|
| 5 |
Bambi 1942, G) |
|
| 6 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 7 |
Kill Bill, Volume 2 2004, R) |
|
| 8 |
Party Monster 2003, R) |
|
| 9 |
Ghost 1990, PG-13) |
|
| 10 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 11 |
Factory Girl 2006, R) |
|
| 12 |
Super Size Me 2003, PG-13) |
|
| 13 |
Children of Men 2006, R) |
|
| 14 |
The Eye 2008, PG-13) |
|
| 15 |
The Prestige 2006, PG-13) |
|
| 16 |
Thirteen 2002, R) |
|
| 17 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 18 |
Olga 2004, Unrated) |
|
| 19 |
Swimming Pool 2003, R) |
|
| 20 |
Matilda 1996, PG) |
|
| 21 |
Tropa de Elite (The Elite Squad) 2008, R) |
|
| 22 |
Signs 2002, PG-13) |
|
| 23 |
Dante's Peak 1997, PG-13) |
|
| 24 |
The Sound of Music 1965, G) |
|
| 25 |
The Butterfly Effect 2004, R) |
|
| 26 |
Cruel Intentions 1999, R) |
|
| 27 |
Babel 2006, R) |
|
| 28 |
An Inconvenient Truth 2006, PG) |
|
| 29 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 30 |
Pride and Prejudice 2005, PG) |
|
| 31 |
Maria Full of Grace 2003, R) |
|
| 32 |
Imagine Me & You 2005, R) |
|
| 33 |
Coyote Ugly 2000, PG-13) |

































