My Favorite Movies
| wattiesnz1's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Braveheart 1995, R) |
|
| 2 |
Troy 2004, R) |
|
| 3 |
Blood In, Blood Out (Bound by Honor) 1993, R) |
|
| 4 |
The Waterboy 1998, PG-13) |
|
| 5 |
The Fifth Element 1997, PG-13) |
|
| 6 |
Above the Rim 1994, R) |
|
| 7 |
Friday 1995, R) |
|
| 8 |
Finding Nemo 2003, G) |
|
| 9 |
The Warriors 1979, R) |
|
| 10 |
True Lies 1994, R) |
|
| 11 |
King Kong 2005, PG-13) |
|
| 12 |
White Chicks 2004, PG-13) |
|
| 13 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 14 |
X-Men: The Last Stand 2006, PG-13) |
|
| 15 |
Spider-Man 2002, PG-13) |
|
| 16 |
Next Friday 2000, R) |
|
| 17 |
Once Were Warriors 1994, R) |
|
| 18 |
Ace Ventura - When Nature Calls 1995, PG-13) |


















