My Favorite Movies
| wardstg's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Original Kings of Comedy 2000, R) |
|
| 2 |
Original Latin Kings of Comedy 2002, R) |
|
| 3 |
P. Diddy Presents the Bad Boys of Comedy 2005, R) |
|
| 4 |
The Queens of Comedy 2000, R) |
|
| 5 |
I Got the Hook-Up Comedy Jam 2003, Unrated) |
|
| 6 |
Action Jackson 1988, R) |
|
| 7 |
Fool for Love 1985, R) |
|
| 8 |
Rush Hour 2 2001, PG-13) |
|
| 9 |
Rush Hour 1998, PG-13) |
|
| 10 |
Fools Rush In 1997, PG-13) |
|
| 11 |
The Five Heartbeats 1991, R) |
|
| 12 |
Friday 1995, R) |
|
| 13 |
Next Friday 2000, R) |
|
| 14 |
Friday After Next 2002, R) |
|
| 15 |
Shaft 2000, R) |
|
| 16 |
Shaft 1971, R) |
|
| 17 |
Shaft in Africa 1973, R) |
|
| 18 |
Money Talks 1997, R) |
|
| 19 |
Take the Money and Run 1969, PG) |
|
| 20 |
From Dusk Till Dawn 2: Texas Blood Money 1998, R) |
|
| 21 |
For Da Love of Money 2002, R) |
|
| 22 |
Do the Right Thing 1989, R) |
|
| 23 |
The Thing Called Love 1993, PG-13) |
|
| 24 |
Love Is a Many Splendored Thing 1955, Unrated) |
|
| 25 |
Phat Girlz 2006, PG-13) |
|
| 26 |
Phat Beach 1996, R) |
|
| 27 |
My Big Phat Hip Hop Family 2004, Unrated) |
|
| 28 |
Beauty Shop 2005, PG-13) |
|
| 29 |
Love Jones 1997, R) |





























