Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  wanna316's Rating My Rating
1
The Delta Force 1986,  R)
The Delta Force
the best film evermade in my book
2
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
3
Scary Movie 2000,  R)
4
Garfield - The Movie 2004,  PG)
5
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
6
Scary Movie 2 2001,  R)
7
The Transformers - The Movie 1986,  PG)
The Transformers - The Movie
brill moviei would recomend this to young and old alke
8
Police Story (Ging chaat goo si) (Police Force) 1985,  PG-13)
9
Police Story 2 (Ging chaat goo si juk jaap) (Police Force II) 1987,  PG-13)
10
Police Academy 2 - Their First Assignment 1985,  PG-13)
11
Police Academy 4 - Citizens on Patrol 1987,  PG)
12
Police Academy 3 - Back in Training 1986,  PG)
13
The Naked Gun - From the Files of Police Squad! 1988,  PG-13)
14
Police Academy 1984,  R)
Police Academy
the best police comedy ever made
15
Police Academy 7: Mission to Moscow 1994,  PG)
16
Police Academy 6 - City Under Siege 1989,  PG)
17
Police Academy 5 - Assignment Miami Beach 1988,  PG)
18
New Police Story (San ging chaat goo si) 2004,  R)
19
National Lampoon's Loaded Weapon 1 1993,  PG-13)
20
Lethal Weapon 4 1998,  R)
21
Lethal Weapon 1987,  R)
22
Lethal Weapon 3 1992,  R)
23
Lethal Weapon 2 1989,  R)
24
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
25
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
26
Spider-Man 2002,  PG-13)
Spider-Man
one of the best superhero movies ever
27
Monty Python's Life of Brian 1979,  R)
Monty Python's Life of Brian
another onty python great and british comedy atit`s 100% best
28
The Full Monty 1997,  R)
29
Monty Python and the Holy Grail 1974,  PG)
Monty Python and the Holy Grail
british comedy at it`s best
30
Monty Python's The Meaning of Life 1983,  R)
31
Three Kings 1999,  R)
32
The Simpsons Movie 2007,  PG-13)
The Simpsons Movie
i know i`ve ated this film withot seeing it but come on it`s the simpsons
33
Transformers 2007,  PG-13)
Transformers
i loved the cartoon in the 80`s i just hope this film is has good. this film did live up t expectations and it was just out of this world LOL

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments