My Favorite Movies


  wandymagical's Rating My Rating
1
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
Every night in my dreams I see u, I feel u
best movie i have ever seen!
2
What Dreams May Come 1998,  PG-13)
What Dreams May Come
My favorite movie ever!
3
The Five People You Meet in Heaven 2004,  Unrated)
The Five People You Meet in Heaven
All ending are beginnings. We just don't know it at the time...
4
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
The most amazing Love Story...Love it!!
5
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
The Sixth Sense
I see dead people...
6
K-PAX 2001,  PG-13)
K-PAX
Don't worry PROT, I beleive you!
Quote-Reproductive process of K-paxians: If it's such a pain procedure, then how do you reproduce?
-As carefully as possible. LOL
7
The Green Mile 1999,  R)
8
The Forgotten 2004,  PG-13)
The Forgotten
I had life inside me. I had life. I have a child. I have a son. I have a son, and his name is Sam, you son of a bitch
9
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
10
The Others 2001,  PG-13)
11
Finding Neverland 2004,  PG)
12
Catch Me If You Can 2002,  PG-13)
13
Cube 1997,  R)
14
The Island 1980,  R)
15
The Mothman Prophecies 2001,  PG-13)
16
The Polar Express 2004,  G)
17
Madagascar 2005,  PG)
18
Stephen King's The Stand 2000,  Unrated)
Stephen King's The Stand
Awesome mini-series!
19
Message in a Bottle 1999,  PG-13)
Message in a Bottle
VERY ROMANTIC MOVIE...WITH AN UNFAIR END...BY THE WAY..THIS IS A NICHOLAS SPARK MOVIE..BUT NOTHING LIKE THE NOTEBOOK!
20
Next 2007,  PG-13)
Next
Just 2 words....GREAT MOVIE!
21
I Now Pronounce You Chuck and Larry 2007,  PG-13)
I Now Pronounce You Chuck and Larry
HILARIOUS! AWESOME, INCREDIBLE, EXTREMELY FUNNY...THE BEST COMEDY EVER...GREAT JOB ADAM!
22
Iron Man 2008,  PG-13)
Iron Man
Nice plot, awesome special effects! Robert Downey great performance..Love it!
23
Nights in Rodanthe 2008,  PG-13)
Nights in Rodanthe
An awesome love story with a sad ending..I cried like a river...
24
The Last Song 2010,  PG)
The Last Song
Great Movie. Love Miley...
25
Dear John 2010,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments