My Favorite Movies
| Wanderer00's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Dark Knight 2008, PG-13) |
|
| 2 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 3 |
Inside Man 2006, R) |
|
| 4 |
The Departed 2006, R) |
|
| 5 |
Kill Bill: Volume 1 2003, R) |
|
| 6 |
Inception 2010, PG-13) |
|
| 7 |
Apocalypto 2006, R) |
|
| 8 |
Death Proof 2007, R) |
|
| 9 |
Little Miss Sunshine 2006, R) |
|
| 10 |
Saw 2004, R) |
|
| 11 |
Not Another Teen Movie 2001, R) |
|
| 12 |
Speed 1994, R) |
|
| 13 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 14 |
Independence Day 1996, PG-13) |
|
| 15 |
Love Actually 2003, R) |
|
| 16 |
The Godfather 1972, R) |
|
| 17 |
The Godfather, Part III 1990, R) |
|
| 18 |
Saw III 2006, R) |
|
| 19 |
Saw II 2005, R) |
|
| 20 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 21 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 22 |
The Godfather, Part II 1974, R) |
|
| 23 |
Crash 2005, R) |
|
| 24 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 25 |
The Green Mile 1999, R) |
|
| 26 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 27 |
Ghost 1990, PG-13) |
|
| 28 |
Panic Room 2002, R) |
|
| 29 |
Kill Bill, Volume 2 2004, R) |
|
| 30 |
Juno 2007, PG-13) |
|
| 31 |
Up 2009, PG) |
|
| 32 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 33 |
Sin City 2005, R) |
|
| 34 |
Contact 1997, PG) |
|
| 35 |
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story 2005, Unrated) |
|
| 36 |
The Social Network 2010, PG-13) |
|
| 37 |
Chicago 2002, PG-13) |
|
| 38 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 39 |
Bridget Jones's Diary 2001, R) |
|
| 40 |
Shrek the Third 2007, PG) |
|
| 41 |
The Brave One 2007, R) |
|
| 42 |
Get Smart 2008, PG-13) |
|
| 43 |
How to Train Your Dragon 2010, PG) |
|
| 44 |
Despicable Me 2010, PG) |
|
| 45 |
Let Me In 2010, R) |
|
| 46 |
The Runaways 2010, R) |
|
| 47 |
The Lake House 2006, PG) |
|
| 48 |
Black Swan 2010, R) |
















































