Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  waltg13's Rating My Rating
1
The Hit 2006,  Unrated)
2
See No Evil 2006,  R)
3
My Super Ex-Girlfriend 2006,  PG-13)
4
Super Mario Brothers:King Koopa 2003,  G)
5
The Super Mario Bros. 1993,  PG)
6
The Marine 2006,  PG-13)
7
Lil Pimp 2003,  R)
8
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
9
You Got Served 2004,  PG-13)
10
Rize 2004,  PG-13)
11
Sarafina 1992,  PG-13)
12
Antz 1998,  PG)
13
The Looney, Looney, Looney Bugs Bunny Movie 1981,  G)
14
The Nutty Professor 1996,  PG-13)
15
Nutty Professor II - The Klumps 2000,  PG-13)
16
Ghost Rider 2007,  PG-13)
17
The List 2008,  Unrated)
18
Akeelah and the Bee 2006,  PG)
19
The Number 23 2007,  R)
20
Freddy vs. Jason 2003,  R)
21
King Kong vs. Godzilla 1962,  PG)
22
Godzilla Vs Mechagodzilla II (Gojira VS Mekagojira) 1993,  PG)
23
Earth vs. the Flying Saucers 1956,  Unrated)
24
Godzilla Vs. Monster Zero 1965,  G)
25
Godzilla Vs Hedorah (Gojira tai Hedorâ) (Godzilla vs. the Smog Monster) 1971,  PG)
26
Shaolin vs. Manchu 1986,  Unrated)
27
G.I. Joe - Valor Vs. Venom 2004,  PG)
28
Godzilla Vs Gigan 1972 1977,  PG)
29
Aliens vs. Predator: Requiem (AVP 2) 2007,  R)
30
Godzilla vs. Mothra (Mosura tai Gojira) 1964,  G)
31
Dracula vs. Frankenstein 1971,  PG)
32
Godzilla Vs. Destroyah 1995,  Unrated)
33
Godzilla Vs. Biollante 1989,  PG)
34
AVP - Alien Vs. Predator 2004,  PG-13)
35
The Batman vs Dracula: The Animated Movie 2005,  PG)
36
Joe Dirt 2001,  PG-13)
37
Toy Story 2 1999,  G)
38
Toy Story 1995,  G)
39
Toy Story 3 2010,  G)
40
Toy Soldiers 1991,  R)
41
Alvin and the Chipmunks 2007,  PG)
42
Jason X 2001,  R)
43
My Big Phat Hip Hop Family 2004,  Unrated)
44
The Hip Hop Project 2006,  PG-13)
45
The Day After Tomorrow 2004,  PG-13)
46
Déjà Vu 2006,  PG-13)
47
Space Jam 1996,  PG)
48
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story 2005,  Unrated)
49
South Park: Bigger, Longer and Uncut 1999,  R)
50
Hitch 2005,  PG-13)
51
Drumline 2002,  PG-13)
52
Snakes on a Plane 2006,  R)
53
Snakes on a Train 2006,  R)
54
Soul Plane 2004,  R)
55
Python 2 (Pythons 2) (Snakes) 2002,  R)
56
Who's Your Caddy? 2007,  PG-13)
57
Big Momma's House 2000,  PG-13)
58
Scream 1996,  R)
59
Scream 2 1997,  R)
60
Scream 3 2000,  R)
61
Scary Movie 2000,  R)
62
Scary Movie 2 2001,  R)
63
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
64
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
65
Mr. 3000 2004,  PG-13)
66
8 Mile 2002,  R)
67
I Think I Love My Wife 2007,  R)
68
I Killed My Lesbian Wife, Hung Her on a Meat Hook, and Now I Have a Three-Picture Deal at Disney 1993,  Unrated)
69
Spider-Man 2002,  PG-13)
70
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
71
Spider-Man Strikes Back (Spiderman: The Deadly Dust) 1978,  Unrated)
72
The Amazing Spider-Man 1977,  Unrated)
73
Spider-Man: The Dragon's Challenge (The Chinese Web) 1978,  Unrated)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments