My Favorite Movies
| vwlunchbox37's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Clerks 1994, R) |
|
| 2 |
Mallrats 1995, R) |
|
| 3 |
Chasing Amy 1997, R) |
|
| 4 |
Dogma 1999, R) |
|
| 5 |
Jay and Silent Bob Strike Back 2001, R) |
|
| 6 |
Clerks II 2006, R) |
|
| 7 |
Jersey Girl 2004, PG-13) |
|
| 8 |
Star Wars: Clone Wars - Volume 1 2003, G) |
|
| 9 |
Star Wars: Clone Wars - Volume 2 2005, G) |
|
| 10 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 11 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 12 |
Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 1983, PG) |
|
| 13 |
South Park: Bigger, Longer and Uncut 1999, R) |
|
| 14 |
BASEketball 1998, R) |
|
| 15 |
Team America - World Police 2004, R) |
|
| 16 |
Cannibal! The Musical (Alferd Packer: The Musical) 1996, R) |
|
| 17 |
Orgazmo 1997, R) |
|
| 18 |
Shaun of the Dead 2004, R) |
|
| 19 |
The Big Lebowski 1998, R) |
|
| 20 |
Zoolander 2001, PG-13) |
|
| 21 |
Garden State 2004, R) |
|
| 22 |
Amélie (Le Fabuleux destin d'Amélie Poulain) 2001, R) |






















