My Favorite Movies
| vortex324's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Boondock Saints 2000, R) |
|
| 2 |
Ender's Game 2013, Unrated) |
|
| 3 |
Hackers 1995, PG-13) |
|
| 4 |
Stickmen 2001, R) |
|
| 5 |
Shade 2003, R) |
|
| 6 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 7 |
Poolhall Junkies 2002, R) |
|
| 8 |
Rounders 1998, R) |
|
| 9 |
Wanted 2008, R) |
|
| 10 |
300 2007, R) |
|
| 11 |
Wing Commander 1999, PG-13) |
|
| 12 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 13 |
The Matrix Revolutions 2003, R) |
|
| 14 |
The Matrix Reloaded 2003, R) |
|
| 15 |
Raiders of the Lost Ark (Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark) 1981, PG) |
|
| 16 |
Indiana Jones and the Last Crusade 1989, PG-13) |
|
| 17 |
Indiana Jones and the Temple of Doom 1984, PG) |
|
| 18 |
Iron Eagle 1985, PG-13) |
|
| 19 |
The Abyss 1989, PG-13) |
|
| 20 |
Bad Boys II 2003, R) |
|
| 21 |
Behind Enemy Lines 2001, PG-13) |
|
| 22 |
Blade 1998, R) |
|
| 23 |
Blade II 2002, R) |
|
| 24 |
The Bourne Ultimatum 2007, PG-13) |
|
| 25 |
The Bourne Supremacy 2004, PG-13) |
|
| 26 |
The Bourne Identity 2002, PG-13) |
|
| 27 |
The Chronicles of Riddick 2004, PG-13) |
|
| 28 |
Con Air 1997, R) |
|
| 29 |
Drive 1998, R) |
|
| 30 |
Enemy at the Gates 2001, R) |
|
| 31 |
Excalibur 1981, R) |
|
| 32 |
Full Metal Jacket 1987, R) |
































