My Favorite Movies
| Voodooyaz's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Apocalypse Now 1979, R) |
|
| 2 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 3 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 4 |
The Game 1997, R) |
|
| 5 |
Flatliners 1990, R) |
|
| 6 |
Brick 2006, R) |
|
| 7 |
Léon (The Professional) 1994, R) |
|
| 8 |
Donnie Darko 2001, R) |
|
| 9 |
The Big Blue (Le Grand bleu) 1988, R) |
|
| 10 |
The Fifth Element 1997, PG-13) |
|
| 11 |
Mallrats 1995, R) |
|
| 12 |
Platoon 1986, R) |
|
| 13 |
Point Break 1991, R) |
|
| 14 |
Romeo + Juliet 1996, PG-13) |
|
| 15 |
The Italian Job 1969, PG) |
|
| 16 |
Albino Alligator 1996, R) |
|
| 17 |
Saving Private Ryan 1998, R) |
|
| 18 |
High Fidelity 2000, R) |
|
| 19 |
Night Watch (Nochnoi Dozor) 2004, R) |
|
| 20 |
Chasing Amy 1997, R) |
|
| 21 |
Trainspotting 1996, R) |
|
| 22 |
Elephant 2003, R) |






















