My Favorite Movies
| VoodooMagicx's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
A Clockwork Orange 1971, R) |
|
| 2 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 3 |
Dracula (1931) , Unrated) |
|
| 4 |
Planet of the Apes 2001, PG-13) |
|
| 5 |
Vincent 1982, G) |
|
| 6 |
Frankenweenie 1992, PG) |
|
| 7 |
Charlie and the Chocolate Factory 2005, PG) |
|
| 8 |
Beetlejuice 1988, PG) |
|
| 9 |
Sleepy Hollow 1999, R) |
|
| 10 |
Big Fish 2004, PG-13) |
|
| 11 |
Pee-wee's Big Adventure 1985, PG) |
|
| 12 |
Ed Wood 1994, R) |
|
| 13 |
Mars Attacks! 1996, PG-13) |
|
| 14 |
Batman 1989, PG-13) |
|
| 15 |
Batman Returns 1992, PG-13) |
|
| 16 |
For Right or Wrong 2006, Unrated) |
|
| 17 |
Manna From Heaven 2002, PG) |
|
| 18 |
Doctor Faustus 1967, Unrated) |
|
| 19 |
Merlin's Shop of Mystical Wonders 1996, Unrated) |
|
| 20 |
The Longest Day 1962, G) |
|
| 21 |
The Crow 1994, R) |



















