My Favorite Movies
Give list a short description
| voodoo58's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The First Wives Club 1996, PG) |
|
| 2 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 3 |
Cinderella 1950, G) |
|
| 4 |
Mamma Mia! 2008, PG-13) |
|
| 5 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 6 |
Playing by Heart 1998, R) |
|
| 7 |
Hysterical Blindness 2002, Unrated) |
|
| 8 |
Serial Mom 1994, R) |
|
| 9 |
Death Becomes Her 1992, PG-13) |
|
| 10 |
Stay Tuned 1992, PG) |
|
| 11 |
Away from Her 2006, PG-13) |
|
| 12 |
27 Dresses 2008, PG-13) |
|
| 13 |
The Holiday 2006, PG-13) |
|
| 14 |
Rent 2005, PG-13) |
|
| 15 |
Chicago 2002, PG-13) |
|
| 16 |
Jurassic Park 1993, PG-13) |
|
| 17 |
Sister Act 2: Back in the Habit 1993, PG) |
|
| 18 |
White Chicks 2004, PG-13) |
|
| 19 |
I Like It Like That 1994, R) |
|
| 20 |
Pulp Fiction 1994, R) |
|
| 21 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 22 |
Summer Camp Nightmare 1986, PG-13) |





















