Flixster Movies
Sign Up | Login

No recent messages.

Loading...

Loading...

Sending...

Sending...

Sent!

  • Home
  • Movies
    • In Theaters
    • Upcoming
    • On DVD
    •  
    • Trailers
    • Actors
    • Photos
    • News
    • Movies I Might Like
    • Rate Movies
    •  
    • Showtimes
  • Profile
    • My Profile
    • My Ratings
    • My Movies
    • My Actors
    • My Photos
    • My Videos
    • My Lists
    • Skins Gallery
  • Friends
    • My Friends
    • My Friends' Reviews
    • Find a User
    • Add Friends
    •  
    • My Conversations
    • Compatibility Test
    • People I May Know
    • Plan Movie Night
  • Meet People
    • Meet People
    • Browse
    • Top User Charts
    • Forums
    • Flixster Facts
    • Flixster Wiki
  • Fun & Games
    • User Quizzes
    • Never-Ending Quiz
    • Personality Tests
    • Lists
    • Polls
  • Watch Free
    • Movies
    • TV
    • Videos

More Lists


  1. | Create a List
  2. Top Lists

Related Lists

  • My Anime List by Ylenia
  • Anime by Ylenia
  • Movies I freakin' love! by Steven
  • My Favorite Movies by kevin
  • 2D animated movies by Alan
  1. View More Lists

Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. Next list
  1. vlalowe
  2. neka

  vlalowe's Rating My Rating
1
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!) 2004,  Unrated)
Naruto the Movie: Ninja Clash in the Land of Snow (Gekijô-ban Naruto: Daikatsugeki!)
2
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo! 2005,  Unrated)
Naruto Movie 2: Gekijyouban Naruto daigekitotsu! Maboroshi no chiteiiseki dattebayo!
3
Gravitation: Lyrics of Love 2005,  Unrated)
Gravitation: Lyrics of Love
4
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time) 2001,  Unrated)
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time)
5
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) 2004,  Unrated)
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass )
6
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler) 2003,  Unrated)
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler)
7
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) 2004,  Unrated)
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island)
8
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
9
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
10
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
11
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
12
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
13
300 2007,  R)
300

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments

Explore | Movies | Actors & Actresses | Photos | Theaters | News | Lists | Quizzes | Best Movies | Blog | Reviews | Mobile

More Info | Copyright, Privacy Policy, Terms of Service | Ad Choices | About Us | Jobs | Advertise | Twitter | Flixster SuperReviewers

Help | Sitemap | Help

Copyright © 2010 Flixster, All Rights Reserved Trademark Use Guidelines

Get Skyfire - Browse the PC web on your phone

  • Server: web108.flixster.com ()
  • JSP: /lists/movie.list.view.jsp
  • release: prod20120531
  • flixster-git-desc: COMMRELEASE.2012-05-31.16-07-24