My Favorite Movies
| vjtweetie's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 2 |
The Lord of the Rings 1978, PG) |
|
| 3 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 4 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 5 |
The Postman 1997, PG-13) |
|
| 6 |
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007, PG-13) |
|
| 7 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 8 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 9 |
Harry and the Hendersons 1987, PG) |
|
| 10 |
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005, PG-13) |
|
| 11 |
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004, PG) |
|
| 12 |
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002, PG) |
|
| 13 |
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001, PG) |
|
| 14 |
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007, PG-13) |
|
| 15 |
Ice Age 2002, PG) |
|
| 16 |
Ice Age 2: The Meltdown 2006, PG) |
|
| 17 |
While You Were Sleeping 1995, PG) |
|
| 18 |
Sleeping Beauty 1959, G) |
|
| 19 |
Dinotopia 2004, Unrated) |
|
| 20 |
The Mummy Returns 2001, PG-13) |
|
| 21 |
The Mummy 1999, PG-13) |
|
| 22 |
Men in Black 1997, PG-13) |






















