My Favorite Movies


  VixieWixie's Rating My Rating
1
Waterworld 1995,  PG-13)
Waterworld
i love this film i wish i could live on water
2
Space Jam 1996,  PG)
Space Jam
omg my other gav film!
3
Donnie Darko 2001,  R)
4
High Fidelity 2000,  R)
High Fidelity
i love this movie the acting is so good
5
Cool Runnings 1993,  PG)
Cool Runnings
my fav film eva
6
The Importance of Being Earnest 2002,  PG)
The Importance of Being Earnest
the twists on the story line is just amazing and i love Colin Firth
7
Bad Boys 1995,  R)
8
The Ring 2002,  PG-13)
The Ring
i didnt die after 7 days
9
The Rocky Horror Picture Show 1975,  R)
10
About a Boy 2002,  PG-13)
11
American Wedding 2003,  R)
12
American Pie 1999,  R)
American Pie
i love this its great
13
War of the Worlds 2005,  PG-13)
14
Bridget Jones - The Edge of Reason 2004,  R)
Bridget Jones - The Edge of Reason
not as good as the 1st but still good
15
Bridget Jones's Diary 2001,  R)
Bridget Jones's Diary
great story
16
Pride and Prejudice ,  Unrated)
Pride and Prejudice
Oh Mr Darcy
17
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
The Sixth Sense
brilliant ending
you are not expecting
18
Zodiac 2007,  R)
Zodiac
this is still confusing me

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments