My Favorite Movies
| vivinellaria's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Waitress 2007, PG-13) |
|
| 2 |
(500) Days of Summer 2009, PG-13) |
|
| 3 |
Lords of Dogtown 2005, PG-13) |
|
| 4 |
Big Fish 2004, PG-13) |
|
| 5 |
Alice in Wonderland 1951, G) |
|
| 6 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 7 |
Young Frankenstein 1974, PG) |
|
| 8 |
Elephant 2003, R) |
|
| 9 |
The Science of Sleep 2006, R) |
|
| 10 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 11 |
Bright Star 2009, PG) |
|
| 12 |
The Devil Wears Prada 2006, PG-13) |
|
| 13 |
A Single Man 2009, R) |
|
| 14 |
Gangs of New York 2002, R) |














