Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. vito5000
  2. David

My Favourite movies are mostly Fantasy/Adventure but depends on the quality of the film

  vito5000's Rating My Rating
1
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
so creepy so eerie so wonderful
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
3
Fantastic Four 2005,  PG-13)
4
Final Fantasy - The Spirits Within 2001,  PG-13)
5
X-Men 2000,  PG-13)
6
X2: X-Men United 2003,  PG-13)
7
X-Men: The Last Stand 2006,  PG-13)
8
Team America - World Police 2004,  R)
9
Frankenweenie 1992,  PG)
10
Edward Scissorhands 1990,  PG-13)
11
Beetlejuice 1988,  PG)
12
Sleepy Hollow 1999,  R)
13
Big Fish 2004,  PG-13)
14
Pee-wee's Big Adventure 1985,  PG)
15
Tim Burton's Corpse Bride 2005,  PG)
16
Mars Attacks! 1996,  PG-13)
17
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
18
Batman 1989,  PG-13)
19
Batman Returns 1992,  PG-13)
20
Planet of the Apes 2001,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments