Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  ViolentWolf's Rating My Rating
1
Eragon 2006,  PG)
Eragon
i liked the book beter
2
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
i love this movie
3
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
i love this movie
4
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
i love this movie
5
Under Siege 1992,  R)
Under Siege
i love this movie
6
Under Siege 2: Dark Territory 1995,  R)
Under Siege 2: Dark Territory
i love this movie
7
Teen Wolf 1985,  PG)
Teen Wolf
i love this movie
8
Teen Wolf Too 1987,  PG)
Teen Wolf Too
i love this movie
9
White Fang 1991,  PG)
White Fang
i love this movie
10
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
i love this movie
11
Free Willy 1993,  PG)
Free Willy
i love this movie
12
Free Willy 2: The Adventure Home 1995,  PG)
Free Willy 2: The Adventure Home
i love this movie
13
Free Willy 3: The Rescue 1997,  PG)
Free Willy 3: The Rescue
i love this movie
14
Running Free 1999,  G)
Running Free
i love this movie
15
The Black Stallion 1979,  G)
The Black Stallion
i love this movie
16
The Black Stallion Returns 1983,  PG)
The Black Stallion Returns
i love this movie
17
The Young Black Stallion 2003,  G)
The Young Black Stallion
i love this movie
18
Searching for David's Heart 2004,  Unrated)
Searching for David's Heart
i love this movie
19
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
i love this movie
20
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Two Towers
i love this movie

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments