My Favorite Movies
| vinuthegreat's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Chocolat 2000, PG-13) |
|
| 2 |
Sahara 2005, PG-13) |
|
| 3 |
Shrek 2 2004, PG) |
|
| 4 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 5 |
The Rock 1996, R) |
|
| 6 |
Life Is Beautiful (La Vita è bella) 1997, PG-13) |
|
| 7 |
I, Robot 2004, PG-13)
ooh i love this movie will smith is soo cool in this one.based on issac asimovs book this takes place in the future where robots are governed by 3 golden rules will smith is a cop with a distaste for robots investigating the death of the creator of robots thats when the new robots go bad no one believes him now with the help of a special robot he has to save the world as robots take control. this is awesome |
|
| 8 |
Enemy of the State 1998, R) |
|
| 9 |
Shanghai Knights 2003, PG-13) |
|
| 10 |
Shanghai Noon 2000, PG-13) |
|
| 11 |
Independence Day 1996, PG-13) |
|
| 12 |
National Treasure 2004, PG) |












