My Favorite Movies


  1. vinayaou
  2. telo

my favourite movies are a never ending list.. guess i have to stop with these for the time being

  vinayaou's Rating My Rating
1
The Condemned 2007,  R)
The Condemned
a must watch for all the gamers n those who ove war games!






2
The Bucket List 2007,  PG-13)
The Bucket List
may be i wud want to spend my last days like this..
3
Death at a Funeral 2007,  R)
Death at a Funeral
a somewot hilarious movie.. good to watch once
4
Gladiator 2000,  R)
Gladiator
wow
5
Without A Paddle 2004,  PG-13)
Without A Paddle
the theme is friendship!
6
You've Got Mail 1998,  PG)
You've Got Mail
i loved meg ryan as kathlene kelly n also tom hanks!
7
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
lovely movie
8
Wild Hogs 2007,  PG-13)
Wild Hogs
cool.. if u like bikers n biking!
9
Perfume: The Story of a Murderer 2006,  R)
Perfume: The Story of a Murderer
blinded by the passion for his work, he is unable to recognize right from wrong
10
The Last Samurai 2003,  R)
The Last Samurai
One of the all time favourites
11
Queen of the Damned 2002,  R)
Queen of the Damned
I liked the vampire's passion n his love for the grl!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments