My Favorite Movies


  vijotiller's Rating My Rating
1
Shaun of the Dead 2004,  R)
2
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
3
Hot Fuzz 2006,  R)
4
Bill & Ted's Excellent Adventure 1989,  PG)
Bill & Ted's Excellent Adventure
This movie is, well, excellent. Enough said.
5
Heathers 1988,  R)
6
The Road to El Dorado 2000,  PG)
7
Reefer Madness - The Movie Musical 2004,  R)
8
The Princess Bride 1987,  PG)
The Princess Bride
This movie is my current obsession. I am completely in love with it. I made my sister watch it, but I don't think she really cared. It is definitely an amazing movie.
9
The Muppet Christmas Carol 1992,  G)
10
1776 1972,  PG)
11
But I'm A Cheerleader 1999,  R)
12
Rent 2005,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments