My Favorite Movies


  vienconti's Rating My Rating
1
Definitely, Maybe 2008,  PG-13)
Definitely, Maybe
Very entertaining movie. Lots of twist for a romantic comedy movie. Watch it!
2
WALL-E 2008,  G)
WALL-E
Very cute movie. Great for kids
3
The Story of Us 1999,  R)
The Story of Us
If you have relationship issues, this one's for you!
4
The Notebook 2004,  PG-13)
The Notebook
I just love it! Watch it, you'll fall in love with it too!
5
Someone Like You 2001,  PG-13)
Someone Like You
cute and funny
6
Forget Paris 1995,  PG-13)
Forget Paris
funny and romantic
7
The Truth About Cats & Dogs 1996,  PG-13)
The Truth About Cats & Dogs
a funny, romantic love story
8
Forrest Gump 1994,  PG-13)
9
The Family Man 2000,  PG-13)
10
Casper 1995,  PG)
Casper
cute and cuddly casper the ghost
11
Philadelphia 1993,  PG-13)
12
Air Force One 1997,  R)
Air Force One
great action packed movie
13
Aladdin 1992,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments