My Favorite Movies


  vidhutj's Rating My Rating
1
Dr. Strangelove Or How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb 1964,  PG)
2
The Bridge on the River Kwai 1957,  PG)
3
The Graduate 1967,  PG)
4
Lost In Translation 2003,  R)
5
Blue Moon 2000,  PG-13)
6
The Devil Wears Prada 2006,  PG-13)
7
Click 2006,  PG-13)
8
Anger Management 2003,  PG-13)
9
Octopussy 1983,  PG)
10
Brazil 1985,  R)
11
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
12
Lady in the Water 2006,  PG-13)
13
The Village 2004,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments