Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  videla's Rating My Rating
1
Superman Returns 2006,  PG-13)
Superman Returns
some one has gotta take me please any offers friends please...
2
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
oh yea gotta see this one
3
Superman 1978,  PG)
4
Final Fantasy VII - Advent Children 2005,  PG-13)
5
Operation Condor (Fei ying gai wak) (Armour of God II) 1990,  PG-13)
6
Die Hard 1988,  R)
7
Die Hard 2 (Die Hard 2: Die Harder) 1990,  R)
8
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
Ocean's Eleven
fab
9
E.T. The Extra-Terrestrial 1982,  PG)
E.T. The Extra-Terrestrial
great
10
Sin City 2005,  R)
11
Vampire Hunter D (Banpaia hantâ D) 1985,  Unrated)
12
School of Rock 2003,  PG-13)
13
Rocky 1976,  PG)
14
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 2005,  PG-13)
15
Rumble in the Bronx 1996,  R)
16
The Longest Yard 2005,  PG-13)
17
American Pie 1999,  R)
18
Rush Hour 1998,  PG-13)
19
The Tuxedo 2002,  PG-13)
20
Shanghai Knights 2003,  PG-13)
21
The Matrix 1999,  R)
22
Rush Hour 2 2001,  PG-13)
23
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
24
Shanghai Noon 2000,  PG-13)
25
Bruce Almighty 2003,  PG-13)
26
Spider-Man 2002,  PG-13)
27
Tenacious D in: The Pick of Destiny 2006,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments