Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. vic25
  2. Victoria

Underworld,Underworld Evolution, Wedding Crashers, The Transporter 1 and 2, all the x-men movies, batman begins, james bond movies, the mummy, the mummy returns,top gun, pride and prejudice, american pie, legally blonde,and lots of others.

  vic25's Rating My Rating
1
Reign of Fire 2002,  PG-13)
2
Underworld 2003,  R)
3
Clerks II 2006,  R)
4
Ultraviolet 2006,  PG-13)
5
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
6
Tristan & Isolde 2005,  PG-13)
7
Underworld: Evolution 2006,  R)
8
The Transporter 2002,  PG-13)
9
S.W.A.T. 2003,  PG-13)
10
Transporter 2 2005,  PG-13)
11
The Crow 1994,  R)
12
Mortal Kombat 1995,  PG-13)
13
Mortal Kombat: Annihilation 1997,  PG-13)
14
The Wedding Singer 1998,  PG-13)
15
A River Runs Through It 1992,  PG)
16
Interview with the Vampire 1994,  R)
17
Fight Club 1999,  R)
18
Hackers 1995,  PG-13)
19
Ocean's Eleven 2001,  PG-13)
20
Mr. & Mrs. Smith 2005,  PG-13)
21
Encino Man 1992,  PG)
22
Lara Croft - Tomb Raider 2001,  PG-13)
23
Twelve Monkeys (12 Monkeys) 1995,  R)
24
American Outlaws 2001,  PG-13)
25
Seven (Se7en) 1995,  R)
26
Van Helsing 2004,  PG-13)
27
The Mummy 1999,  PG-13)
28
Lara Croft Tomb Raider - The Cradle of Life 2003,  PG-13)
29
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
30
The Boondock Saints 2000,  R)
31
The Count of Monte Cristo 2002,  PG-13)
32
City of Angels 1998,  PG-13)
33
Barnyard: The Original Party Animals 2006,  PG)
34
Ocean's Twelve 2004,  PG-13)
35
King Arthur 2004,  PG-13)
36
The Benchwarmers 2006,  PG-13)
37
Legends of the Fall 1994,  R)
38
Top Gun 1986,  PG)
39
Batman Begins 2005,  PG-13)
40
Four Brothers 2005,  R)
41
Wedding Crashers 2005,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments