My Favorite Movies


  vetes33's Rating My Rating
1
Koroshiya 1 (Ichi the Killer) 2001,  R)
2
300 2007,  R)
3
Hell Comes to Frogtown 1988,  R)
4
Sin City 2005,  R)
5
They Live 1988,  R)
6
Dr. Strangelove Or How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb 1964,  PG)
7
Escape from New York 1981,  R)
8
Shaolin Soccer 2001,  PG-13)
9
Battle Royale 3D 2001,  Unrated)
10
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan 2006,  R)
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan
Best movie of 2006!
11
Rupan sansei: Kariosutoro no shiro (The Castle of Cagliostro) (Lupin III: Castle of Cagliostro) 1979,  G)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments