My Favorite Movies
| ventilgirl's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Calcium Kid 2004, R) |
|
| 2 |
Snatch 2001, R) |
|
| 3 |
Who Framed Roger Rabbit 1988, PG) |
|
| 4 |
Léon (The Professional) 1994, R) |
|
| 5 |
American History X 1998, R) |
|
| 6 |
Seven (Se7en) 1995, R) |
|
| 7 |
Lord of War 2005, R) |
|
| 8 |
Constantine 2005, R) |
|
| 9 |
Matchstick Men 2003, PG-13) |
|
| 10 |
Shallow Hal 2001, PG-13) |
|
| 11 |
Must Love Dogs 2005, PG-13) |
|
| 12 |
The Transporter 2002, PG-13) |
|
| 13 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 14 |
Pride and Prejudice 2005, PG) |
|
| 15 |
X2: X-Men United 2003, PG-13) |
|
| 16 |
Tim Burton's Corpse Bride 2005, PG) |
|
| 17 |
X-Men: The Last Stand 2006, PG-13) |
|
| 18 |
Hocus Pocus 1993, PG) |
|
| 19 |
The Butterfly Effect 2004, R) |
|
| 20 |
The Silence of the Lambs 1991, R) |
|
| 21 |
Red Dragon 2002, R) |
|
| 22 |
What's Eating Gilbert Grape 1993, PG-13) |
|
| 23 |
X-Men 2000, PG-13) |























