Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  1. VendrediX13
  2. Brit

Give list a short description

  VendrediX13's Rating My Rating
1
Labyrinth 1986,  PG)
2
Sleepy Hollow 1999,  R)
3
The Nightmare Before Christmas 1993,  PG)
4
MirrorMask 2005,  PG)
5
Pan's Labyrinth 2006,  R)
6
The Addams Family 1991,  PG-13)
7
Casper 1995,  PG)
8
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
9
The Emperor's New Groove 2000,  G)
10
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street 2007,  R)
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
Loved it!!!!!!!! Johnny Depp did an amazing job, and the movie actually made me like Helena Bonham Carter (whom I had previously disliked)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments