My Favorite Movies
| velvety2020's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 2 |
Billy Madison 1995, PG-13) |
|
| 3 |
Happy Gilmore 1996, PG-13) |
|
| 4 |
The Longest Yard 2005, PG-13) |
|
| 5 |
50 First Dates 2004, PG-13) |
|
| 6 |
Little Nicky 2000, PG-13) |
|
| 7 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 8 |
Mr. Deeds 2002, PG-13) |
|
| 9 |
Big Daddy 1999, PG-13) |
|
| 10 |
Bowfinger 1999, PG-13) |
|
| 11 |
I Spy 2002, PG-13) |
|
| 12 |
Beverly Hills Cop 1984, R) |
|
| 13 |
Troy 2004, R) |
|
| 14 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 15 |
Mr. & Mrs. Smith 2005, PG-13) |
|
| 16 |
Date Movie 2006, PG-13) |
















