My Favorite Movies
| velvetpawz5's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Lost Boys 1987, R) |
|
| 2 |
What Ever Happened to Baby Jane? 1960, Unrated) |
|
| 3 |
The Man Who Fell to Earth 1976, R) |
|
| 4 |
Empire Records 1995, PG-13) |
|
| 5 |
Great Expectations 1998, R) |
|
| 6 |
Labyrinth 1986, PG) |
|
| 7 |
The Crow 1994, R) |
|
| 8 |
Rebel Without a Cause 1955, PG-13) |
|
| 9 |
East of Eden 1955, PG) |
|
| 10 |
Bram Stoker's Dracula 1992, R) |
|
| 11 |
Dirty Love 2004, R) |
|
| 12 |
Playing Mona Lisa 2000, R) |
|
| 13 |
Chicago 2002, PG-13) |
|
| 14 |
Pump up the Volume 1990, R) |
|
| 15 |
Heathers 1988, R) |
|
| 16 |
Immortal Beloved 1994, R) |
|
| 17 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 18 |
American Beauty 1999, R) |
|
| 19 |
Harvey 1950, Unrated) |
|
| 20 |
She Done Him Wrong 1933, Unrated) |



















