My Favorite Movies
| vealcalf2000's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
GoodFellas 1990, R) |
|
| 2 |
Taxi Driver 1976, R) |
|
| 3 |
The Royal Tenenbaums 2002, R) |
|
| 4 |
Casino 1995, R) |
|
| 5 |
Silent Hill 2006, R) |
|
| 6 |
Zoolander 2001, PG-13) |
|
| 7 |
A Clockwork Orange 1971, R) |
|
| 8 |
Identity 2003, R) |
|
| 9 |
Arlington Road 1999, R) |
|
| 10 |
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan 2006, R) |
|
| 11 |
Stuck On You 2003, PG-13) |
|
| 12 |
The Last Broadcast 1998, Unrated) |
|
| 13 |
Secret Window 2004, PG-13) |
|
| 14 |
Hostel 2006, R) |
|
| 15 |
Scarface 1983, R) |
|
| 16 |
The Simpsons Movie 2007, PG-13) |
|
| 17 |
King of the Hill 1993, PG-13) |
|
| 18 |
Family Guy Presents Stewie Griffin: The Untold Story 2005, Unrated) |
|
| 19 |
Better Off Dead 1985, PG) |
|
| 20 |
Tootsie 1982, PG) |
|
| 21 |
Meet the Parents 2000, PG-13) |
|
| 22 |
Full Metal Jacket 1987, R) |
|
| 23 |
The Shining 1980, R) |























