Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  vdesheva's Rating My Rating
1
Braveheart 1995,  R)
2
The Green Mile 1999,  R)
3
Gladiator 2000,  R)
4
The Painted Veil 2006,  PG-13)
5
Memoirs of a Geisha 2005,  PG-13)
6
Pride and Prejudice 2005,  PG)
7
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
8
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
9
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
10
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
11
300 2007,  R)
12
P.S. I Love You 2007,  PG-13)
P.S. I Love You
The best movie I've seen this year!!!:) The beautiful story touched me deeply and Gerard Butler was such a pleasure to watch!!!:D

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments