My Favorite Movies


  vballgrl22's Rating My Rating
1
She's the Man 2006,  PG-13)
She's the Man
MY FAVE MOVIE EVER!!!! i love when he twists the hoodie strings all over his face :)
2
Fried Green Tomatoes 1991,  PG-13)
Fried Green Tomatoes
omg!!! i LOVE LOVE LOVE this movie!!!
3
Eragon 2006,  PG)
Eragon
this movie is awesome! MUCH better than i had expected!
4
The Messengers 2007,  PG-13)
The Messengers
awesome movie!
5
Monsters, Inc. 2001,  G)
Monsters, Inc.
this movie rocks!!! BOO!
6
Fun With Dick and Jane 2005,  PG-13)
Fun With Dick and Jane
this movie is HILARIOUS!
7
Little Miss Sunshine 2006,  R)
Little Miss Sunshine
oooo! i love this movie!!!
8
Spanglish 2004,  PG-13)
Spanglish
i LOVE this movie!
9
My Girl 1991,  PG)
My Girl
this movie is awesome!!!
10
My Girl 2 1994,  PG)
My Girl 2
awesome!!!
11
The Grudge 2004,  PG-13)
The Grudge
This movie is quite pwnsome!
12
When a Stranger Calls 2006,  PG-13)
When a Stranger Calls
loved this movie!!!
13
The Glass House 2001,  PG-13)
The Glass House
loved this movie!!
14
The Little Rascals 1994,  PG)
The Little Rascals
I LOVE THIS MOVIE!
15
O Brother, Where Art Thou? 2000,  PG-13)
O Brother, Where Art Thou?
i love this movie!!!
16
Matilda 1996,  PG)
Matilda
this movie rocks!
17
We Are Marshall 2006,  PG)
We Are Marshall
this was an awesome movie!
18
The Aviator 2004,  PG-13)
The Aviator
awesome movie!
19
The Ring Two 2005,  PG-13)
The Ring Two
this movie was awesome! just as good as the 1st!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments