My Favorite Movies
| VandyVeedee's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian 2008, PG) |
|
| 2 |
Twilight 2008, PG-13) |
|
| 3 |
Pride and Prejudice 2005, PG) |
|
| 4 |
The Legend of 1900 (La leggenda del pianista sull'oceano) 1998, R) |
|
| 5 |
The Abduction Club 2002, PG-13) |
|
| 6 |
Bigga than Ben 2008, Unrated) |
|
| 7 |
The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader 2010, PG) |
|
| 8 |
Easy Virtue 2008, PG-13) |
|
| 9 |
In Plain Sight 2004, Unrated) |
|
| 10 |
The Madagascar Penguins in: A Christmas Caper 2005, Unrated) |
|
| 11 |
Madagascar 2005, PG) |
|
| 12 |
Madagascar: Escape 2 Africa 2008, PG) |
|
| 13 |
Eragon 2006, PG) |
|
| 14 |
P.S. I Love You 2007, PG-13) |
|
| 15 |
27 Dresses 2008, PG-13) |
|
| 16 |
Oliver Twist 1997, Unrated) |
|
| 17 |
Garden State 2004, R) |
|
| 18 |
Eagle Eye 2008, PG-13) |
|
| 19 |
My Blueberry Nights 2007, PG-13) |
|
| 20 |
Wanted 2008, R) |
|
| 21 |
The Colour of Magic 2008, Unrated) |



















