My Favorite Movies
| VanAlexandros's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 2 |
10 Things I Hate About You 1999, PG-13) |
|
| 3 |
American Beauty 1999, R) |
|
| 4 |
Batman Begins 2005, PG-13) |
|
| 5 |
A Knight's Tale 2001, PG-13) |
|
| 6 |
Big Fish 2004, PG-13) |
|
| 7 |
Closer 2004, R) |
|
| 8 |
Crash 2005, R) |
|
| 9 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 10 |
Finding Neverland 2004, PG) |
|
| 11 |
Good Will Hunting 1997, R) |
|
| 12 |
Meet Joe Black 1998, PG-13) |
|
| 13 |
Memento 2000, R) |
|
| 14 |
Requiem for a Dream 2000, R) |
|
| 15 |
Sin City 2005, R) |
|
| 16 |
The Bourne Identity 2002, PG-13) |
|
| 17 |
The Bourne Supremacy 2004, PG-13) |
|
| 18 |
The Bourne Ultimatum 2007, PG-13) |
|
| 19 |
The Butterfly Effect 2004, R) |
|
| 20 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 21 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 22 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 23 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 24 |
The Matrix Reloaded 2003, R) |
|
| 25 |
The Matrix Revolutions 2003, R) |
|
| 26 |
Trainspotting 1996, R) |
|
| 27 |
Vanilla Sky 2001, R) |
|
| 28 |
V for Vendetta 2006, R) |




























