My Favorite Movies
Give list a short description
| vampyres2007's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Ratatouille 2007, G) |
|
| 2 |
Spider-Man 3 2007, PG-13) |
|
| 3 |
The Simpsons Movie 2007, PG-13) |
|
| 4 |
American Pie 5: The Naked Mile 2006, R) |
|
| 5 |
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003, PG-13) |
|
| 6 |
Scary Movie 4 2006, PG-13) |
|
| 7 |
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) 2004, Unrated) |
|
| 8 |
Blade: Trinity 2004, R) |
|
| 9 |
AVP - Alien Vs. Predator 2004, PG-13) |
|
| 10 |
Blade 1998, R) |
|
| 11 |
Titanic (in 3D) 2012, PG-13) |
|
| 12 |
American Pie 1999, R) |
|
| 13 |
American Pie 2 2001, R) |
|
| 14 |
American Pie Presents - Band Camp 2005, R) |
|
| 15 |
Click 2006, PG-13) |
|
| 16 |
Ultraviolet 2006, PG-13) |
|
| 17 |
Underworld 2003, R) |
|
| 18 |
Underworld: Evolution 2006, R) |
|
| 19 |
Van Helsing 2004, PG-13) |
|
| 20 |
Vampires 1998, R) |
|
| 21 |
Vampires - Los Muertos 2002, R) |
|
| 22 |
The Longest Yard 2005, PG-13) |
|
| 23 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 24 |
Vampires vs. Zombies 2004, R) |
|
| 25 |
The Hurricane 1999, R) |
|
| 26 |
Boat Trip 2003, R) |
|
| 27 |
Road Trip 2000, R) |
|
| 28 |
Fun With Dick and Jane 2005, PG-13) |
|
| 29 |
The Perfect Man 2005, PG) |
|
| 30 |
Raise Your Voice 2004, PG) |
|
| 31 |
A Cinderella Story 2004, PG) |
|
| 32 |
Cinderella Man 2005, PG-13) |
|
| 33 |
Stomp the Yard 2007, PG-13) |
|
| 34 |
The Covenant 2006, PG-13) |
|
| 35 |
The Pacifier 2005, PG) |
|
| 36 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 37 |
The Matrix Reloaded 2003, R) |
|
| 38 |
The Matrix Revolutions 2003, R) |
|
| 39 |
The Matrix Revisited 2001, Unrated) |
|
| 40 |
Land of the Dead 2005, R) |
|
| 41 |
Y Tu Mamá También 2001, R) |
|
| 42 |
XXX 2002, PG-13) |
|
| 43 |
Pitch Black 2000, R) |
|
| 44 |
The Chronicles of Riddick 2004, PG-13) |
|
| 45 |
Hairspray 2007, PG) |
|
| 46 |
S.W.A.T. 2003, PG-13) |
|
| 47 |
30 Days of Night 2007, R) |
|
| 48 |
Alvin and the Chipmunks 2007, PG) |
|
| 49 |
I, Robot 2004, PG-13) |
|
| 50 |
Under the Same Moon 2008, PG-13)
FUE HORRIBLE FUE HORRIBLE HORRIBLE |
|
| 51 |
300 2007, R)
this movie is my favorite is great losts of action, killing, blood nice effects, good music, it was wow. (^v^) . |



















































