Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  Vampiress91's Rating My Rating
1
Rent 2005,  PG-13)
Rent
i loved it
2
American Pie 1999,  R)
3
American Pie 2 2001,  R)
4
American Wedding 2003,  R)
5
American Pie Presents - Band Camp 2005,  R)
6
American Pie 5: The Naked Mile 2006,  R)
7
The Mummy 1999,  PG-13)
8
The Mummy Returns 2001,  PG-13)
9
Buffy the Vampire Slayer 1992,  PG-13)
10
Titanic (in 3D) 2012,  PG-13)
Titanic (in 3D)
Loved it! Im watching it right now... lol
11
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time) 2001,  Unrated)
12
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) 2004,  Unrated)
13
Bambi 1942,  G)
Bambi
fav. movie
14
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler) 2003,  Unrated)
15
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) 2004,  Unrated)
16
Zodiac 2007,  R)
17
Open Season 2006,  PG)
18
American Beauty 1999,  R)
19
Bubble Boy 2001,  PG-13)
20
The Lion King 1994,  G)
21
The Lion King 1 1/2 2004,  G)
22
The Lion King 2 - Simba's Pride 1998,  G)
23
Night at the Museum 2006,  PG)
Night at the Museum
FUNNY MOVIE
24
Stephen King's Rose Red 2002,  PG-13)
25
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
26
Cars 2006,  G)
Cars
Because of mater...
27
Cinderella 1950,  G)
28
Cinderella II - Dreams Come True 2002,  G)
29
Cinderella III: A Twist in Time 2007,  G)
30
A Cinderella Story 2004,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments