My Favorite Movies
| Vampgrrlcraze's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Princess Mononoke (Mononoke-hime) 1999, PG-13) |
|
| 2 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 3 |
Gekijyouban hagane no renkinjutsushi (Fullmetal Alchemist: The Movie - Conqueror of Shamballa) 2005, PG-13) |
|
| 4 |
Ranma 1/2: Chûgoku Nekonron daikessen! Okite yaburi no gekitô hen (Big Trouble in Nekonron, China) 1991, Unrated) |
|
| 5 |
Howl's Moving Castle 2005, PG) |
|
| 6 |
Inuyasha - Guren no houraijima (Fire on the Mystic Island) 2004, Unrated) |
|
| 7 |
Inuyasha - Tenka hadou no ken (Inuyasha the Movie 3: Swords of an Honorable Ruler) 2003, Unrated) |
|
| 8 |
Inuyasha - Kagami no naka no mugenjou ( The Castle Beyond the Looking Glass ) 2004, Unrated) |
|
| 9 |
Inuyasha - Jidai wo koeru omoi (Inuyasha the Movie 1: Affections Touching Across Time) 2001, Unrated) |
|
| 10 |
Spirited Away 2001, PG) |
|
| 11 |
Ranma 1/2: Kessen Tôgenkyô! Hanayome o torimodose!! (Nihao My Concubine) 1994, Unrated) |
|
| 12 |
Thirteen Ghosts (13 Ghosts) 2001, R) |
|
| 13 |
The Grudge 2004, PG-13) |
|
| 14 |
Gothika 2003, R) |














