My Favorite Movies


  ValleryG's Rating My Rating
1
The Cheetah Girls 2003,  Unrated)
The Cheetah Girls
This is very good and totally awesome!I love it!
2
High School Musical 2006,  G)
High School Musical
I LOVE HSM!
3
School of Rock 2003,  PG-13)
School of Rock
Well,I have to say that this is awesome!
4
Thunderbirds 2004,  PG)
Thunderbirds
I love this!
5
The Derby Stallion 2005,  PG)
The Derby Stallion
Zac is cute in the movie!So romantic!!!
6
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
This very cool!
7
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
I love this movie!
8
Aquamarine 2006,  PG)
Aquamarine
I kinda like it...My sis always watch this movie...
9
Átame! (Tie Me Up! Tie Me Down!) 1990,  NC-17)
10
Shrek 2 2004,  PG)
Shrek 2
well,its fun though...i like puss in boots when he'd do the cute little eyes!
11
That's So Raven - Raven's House Party 2005,  G)
That's So Raven - Raven's House Party
I always watch this!She loves....Fashions!
12
Big Daddy 1999,  PG-13)
Big Daddy
i want to see the twins!totally funny!
13
Spanglish 2004,  PG-13)
Spanglish
I'd kinda love it....But always see that in other channels.
14
Click 2006,  PG-13)
Click
Its kool and wish to have that remote!
15
Monster-in-Law 2005,  PG-13)
Monster-in-Law
Love this movie!
16
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement 2004,  G)
The Princess Diaries 2 - Royal Engagement
Seen this but always want to see it!
17
Jump In! 2007,  Unrated)
Jump In!
Hope it will be interesting!
18
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
I kinda like it, but its awesome too!
19
High School Musical 2 2007,  G)
High School Musical 2
I LOVE IT!

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments