My Favorite Movies


  valeng3's Rating My Rating
1
Charlie and the Chocolate Factory 2005,  PG)
Charlie and the Chocolate Factory
i lyk chocolates
2
Son of the Mask 2005,  PG)
Son of the Mask
Traffic, Traffic I can't find my chopstick...-Malibu Most Wanted!
3
The Spongebob Squarepants Movie 2004,  PG)
The Spongebob Squarepants Movie
Bikini Bottom...
I lyk burgers...
4
Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2001,  PG)
Harry Potter and the Sorcerer's Stone
Harry Potter, Ronald Weisley, & Hermoine Granger Are perfect combination!
5
Harry Potter and the Goblet of Fire 2005,  PG-13)
Harry Potter and the Goblet of Fire
Winggardiam Levi'osa
6
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 2004,  PG)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
Switch & Flick
7
Harry Potter and the Chamber of Secrets 2002,  PG)
Harry Potter and the Chamber of Secrets
Want to join Quidditch CUp!? (^_^)
8
Harry Potter and the Order of the Phoenix 2007,  PG-13)
Harry Potter and the Order of the Phoenix
Wanna watch it already...!(^_^)
9
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Two Towers
Wow! Extraordinary! Great Legend... Orlando BLOoM, wat a cutiE?!(^_^)
10
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
My fave... Elijah Wood, VeRy GorGeouS!?(^_^)
11
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003,  PG-13)
The Lord of the Rings: The Return of the King
My precious, RING!(^_^)
12
Aquamarine 2006,  PG)
Aquamarine
AAAHHH! JOJO!! da best singer n my lyf... idol!!!beautiful lyk LIndsay Lohan... (^_^)
13
Scary Movie 2000,  R)
Scary Movie
Pretty Scary huh?! Im scared, too....
14
Scary Movie 4 2006,  PG-13)
Scary Movie 4
Hahaha.. much more scary yet funny... nyc shot guyz!
15
Scary Movie 2 2001,  R)
Scary Movie 2
i lyk it!!!! u guyz r so hilarious! with those funny jokes?! i crack my back!!!(^_^)
16
Scary Movie 3 2003,  PG-13)
Scary Movie 3
with all the scary muvees, thdis one is not so funny, lack of jokes and actors!!(^_^)
17
A Walk to Remember 2002,  PG)
A Walk to Remember
heartwarming story... giv some love guys!!!(^_^)
18
50 First Dates 2004,  PG-13)
50 First Dates
hahaha... Not another funny muvee?! amnesia?! i hate it... it ruins our memos! be careful! u myt want to have 1...(^_^)
19
Ghost Ship 2002,  R)
Ghost Ship
Unbelievable! creepy... wen i saw dis, i feard riding ships 2day...(~_~)
20
Scooby-Doo and the Witch's Ghost 1999,  Unrated)
Scooby-Doo and the Witch's Ghost
i lyk scoobydoo dogs... he's so "stupid" dog...
21
Ghost Rider 2007,  PG-13)
Ghost Rider
wow.. wat a face. lyk a demon...
22
The Ring 2002,  PG-13)
The Ring
ohhh. scary...
23
The Grudge 2004,  PG-13)
The Grudge
aaahhh. do u hav any grudges?! im scard...(*_*)
24
The Grudge 2 2006,  PG-13)
The Grudge 2
Agen?! im really scard!!!(*_*)
25
If Only 2004,  PG-13)
If Only
If only i cud turn back tym....
26
Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2007,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: At Worlds End
hahaha! Captain Jack Sparrows!! johnny Depp! coolc(^_^)
27
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
AAAHHH... johnny depp, orlando bloom, kiera knightly?! i cud not ask 4 mor..(^_^)
28
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
ur da best jack sparrows... hit the road!
29
The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2006,  PG-13)
The Fast and the Furious: Tokyo Drift
bow wow!!! i dont lyk d leadman! i lyk paul walker more!!!(~_~)
30
The Fast and the Furious 2001,  PG-13)
The Fast and the Furious
oh my god!!! is dat paul walker?! vin diesel?! wat a hottie the 2 of U!(^_^)
31
2 Fast 2 Furious 2003,  PG-13)
2 Fast 2 Furious
Still paul walker w/ cars fully loaded!!! hahe=p
32
XXX 2002,  PG-13)
XXX
vin diesel!!! hottie! nyc body!!!
33
xXx: State of the Union 2005,  R)
xXx: State of the Union
ice cube?!! ewww ugly but i lyk d muvee...pc ya'll... (^_^)
34
You Got Served 2004,  PG-13)
You Got Served
wow... dance man?! yo my fave... ryt hir!(^_^)
35
Imagine Me & You 2005,  R)
Imagine Me & You
its ok... it bcame dfrent lovers, huh?!(^_^)
36
You, Me and Dupree 2006,  PG-13)
You, Me and Dupree
Dupree, Dupree , Dupree, ur such a hottie... owen wilson!!! COOL...(^_^)
37
I'll Always Know What You Did Last Summer 2006,  R)
I'll Always Know What You Did Last Summer
creepy.. dont let ths s*** folw ur footsteps!(~_~)
38
Freaky Friday 2003,  PG)
Freaky Friday
Lindsay Lohan!!! ur da best, gurl!!!! Do ya thing, gurl!
39
Herbie: Fully Loaded 2005,  G)
Herbie: Fully Loaded
load ur car just lyk u load urself...
40
A Cinderella Story 2004,  PG)
A Cinderella Story
chad, lizzie... lyk ur match...
41
Crash 2005,  R)
Crash
wat a very true story... dfrnt nationalty w/ dfrnt persnalty... tyt dawg..
42
Crash 1996,  NC-17)
Crash
crash me f u can.
43
Monster-in-Law 2005,  PG-13)
Monster-in-Law
J Lo... kill that b****!!!
44
Mulan 1998,  G)
Mulan
reflection!!! fighter!!
45
Mulan II 2004,  G)
Mulan II
follow ur dream, mulan!!(^_^)
46
Spider-Man 2 2004,  PG-13)
Spider-Man 2
Peter Parker!!! Kirsten Dunst!!
47
Spider-Man 2002,  PG-13)
Spider-Man
Not agen! Wers the web?
48
Spider-Man 3 2007,  PG-13)
Spider-Man 3
hevent seen dis yet! Im so exited!(^_^)
49
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe 2005,  PG)
The Chronicles of Narnia: The Lion, The Witch and The Wardrobe
Peter, Edmund, LUcy, Sanda?!
Give me a break?!(~_~)
50
All You've Got 2006,  PG-13)
All You've Got
My fave!!! its Volleyball! the best... Volleyball s my all!(^_^)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments