My Favorite Movies


  valatefoutre's Rating My Rating
1
Saw 2004,  R)
Saw
I love the twist at the end it was sooo good and the kinda gross but really really good
2
Saw II 2005,  R)
3
Scary Movie 2000,  R)
4
X-Men 2000,  PG-13)
X-Men
i love hugh Jackman he is awesome in this movie and the movie was good as well
5
Mystery Men 1999,  PG-13)
6
Zoolander 2001,  PG-13)
Zoolander
it was funny and good to see
7
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006,  PG-13)
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest
this is better than the last more funny and up lifting with a good cliff hanger
8
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 2003,  PG-13)
9
Snatch 2001,  R)
10
Howl's Moving Castle 2005,  PG)
11
Kiki's Delivery Service 1989,  G)
12
Spirited Away 2001,  PG)
13
House of Flying Daggers (Shi mian mai fu) 2004,  PG-13)
14
Hero 2002,  PG-13)
15
Blade 1998,  R)
16
Blade II 2002,  R)
17
Blade: Trinity 2004,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments