My Favorite Movies
| v26's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Wedding Crashers 2005, R) |
|
| 2 |
Shrek 2001, PG) |
|
| 3 |
Avatar 2009, PG-13) |
|
| 4 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 5 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 6 |
Hitch 2005, PG-13) |
|
| 7 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 8 |
Bridget Jones's Diary 2001, R) |
|
| 9 |
The Notebook 2004, PG-13) |
|
| 10 |
The Pursuit of Happyness 2006, PG-13) |
|
| 11 |
Meet the Parents 2000, PG-13) |
|
| 12 |
My Big Fat Greek Wedding 2002, PG) |
|
| 13 |
The Bourne Ultimatum 2007, PG-13) |
|
| 14 |
The Devil Wears Prada 2006, PG-13) |
|
| 15 |
X-Men 2000, PG-13) |
|
| 16 |
American History X 1998, R) |
|
| 17 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 18 |
Mean Girls 2004, PG-13) |
|
| 19 |
13 Going on 30 (Suddenly 30) 2004, PG-13) |
|
| 20 |
Dodgeball - A True Underdog Story 2004, PG-13) |
|
| 21 |
My Best Friend's Girl 2008, R) |
|
| 22 |
The Proposal 2009, PG-13) |
|
| 23 |
Laws of Attraction 2004, PG-13) |
|
| 24 |
Anchorman - The Legend Of Ron Burgundy 2004, PG-13) |
|
| 25 |
Finding Nemo 2003, G) |

























