My Favorite Movies
i dont really think i have favorites, but here is a list of the ones i've like quite a lot so far.
| uvita666's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 2001, PG-13) |
|
| 2 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 3 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 4 |
Interview with the Vampire 1994, R) |
|
| 5 |
The Illusionist 2006, PG-13) |
|
| 6 |
The Others 2001, PG-13) |
|
| 7 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 8 |
Bram Stoker's Dracula 1992, R) |
|
| 9 |
Immortal Beloved 1994, R) |
|
| 10 |
The Hunger 2005, R) |
|
| 11 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 12 |
Aeon Flux 2005, PG-13) |
|
| 13 |
A Clockwork Orange 1971, R) |












