My Favorite Movies
| utiekputri's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Before Sunset 2004, R) |
|
| 2 |
The Sixth Sense 1999, PG-13) |
|
| 3 |
The Pianist 2002, R) |
|
| 4 |
The Prestige 2006, PG-13) |
|
| 5 |
Kiss Kiss, Bang Bang 2005, R) |
|
| 6 |
Good Bye, Lenin 2002, R) |
|
| 7 |
Before Sunrise 1995, R) |
|
| 8 |
The Emperor's New Groove 2000, G) |
|
| 9 |
Monsters, Inc. 2001, G) |
|
| 10 |
Clue 1985, PG) |










