My Favorite Movies
| utekoops's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
National Lampoon's TV: The Movie 2006, R) |
|
| 2 |
B Movie 1998, Unrated) |
|
| 3 |
Dirty Dancing 1987, PG-13) |
|
| 4 |
The Lord of the Rings: The Return of the King 2003, PG-13) |
|
| 5 |
The Shawshank Redemption 1994, R) |
|
| 6 |
Ocean's Eleven 2001, PG-13) |
|
| 7 |
Pretty Woman 1990, R) |
|
| 8 |
The Lord of the Rings: The Two Towers 2002, PG-13) |
|
| 9 |
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2006, PG-13) |
|
| 10 |
The Matrix 1999, R) |
|
| 11 |
Pulp Fiction 1994, R) |











