Share this List


Share this link by email, IM, or post it anywhere

My Favorite Movies


  urahooker1's Rating My Rating
1
City Hunter (Sing si lip yan) 1992,  PG-13)
2
Island of Fire (Huo shao dao) (Jackie Chan Is the Prisoner) (Island on Fire) 1990,  R)
3
Police Story (Ging chaat goo si) (Police Force) 1985,  PG-13)
4
Supercop (Police Story 3) (Ging chaat goo si 3: Chiu kap ging chaat) 1992,  R)
5
The Street Fighter 1974,  R)
6
The Street Fighter's Last Revenge 1979,  R)
7
Tang shan da xiong (Fists of Fury) (The Big Boss) 1971,  R)
8
Twosabu ilchae (My Boss, My Student) 2006,  Unrated)
9
Jay and Silent Bob Strike Back 2001,  R)
10
City on Fire 1987,  R)
11
Dragons Forever (Fei lung mang jeung) (Cyclone Z) 1988,  Unrated)
12
Twin Dragons (Shuang long hui) (Brother vs. Brother) 1992,  PG-13)
13
Kickin' It Old Skool 2007,  PG-13)
14
Brat 2 (Brother II) (The Brother 2) (On the Way Home) 2000,  Unrated)
Brat 2 (Brother II) (The Brother 2) (On the Way Home)
this movie is the best in russian cinema very good action and if you like ganster movie this is the one for you
15
Brat 1997,  Unrated)
16
Rush Hour 3 2007,  PG-13)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments