My Favorite Movies


  UQQN4ME's Rating My Rating
1
Imitation of Life 1958,  Unrated)
2
The Temptations 1998,  Unrated)
3
Shooter 2007,  R)
4
The Five Heartbeats 1991,  R)
5
Harlem Nights 1989,  R)
6
The Italian Job 2003,  PG-13)
7
Four Brothers 2005,  R)
8
Madea Goes to Jail 2009,  PG-13)
9
The Family That Preys 2008,  PG-13)
10
Daddy's Little Girls 2007,  PG-13)
11
Diary of a Mad Black Woman 2005,  PG-13)
12
Why Did I Get Married? 2007,  PG-13)
13
Madea's Family Reunion 2006,  PG-13)
14
Hancock 2008,  PG-13)
15
I Am Legend 2007,  PG-13)
16
I, Robot 2004,  PG-13)
17
Independence Day 1996,  PG-13)
18
Bad Boys 1995,  R)
19
Bad Boys II 2003,  R)
20
The Pursuit of Happyness 2006,  PG-13)
21
Enemy of the State 1998,  R)
22
Ali 2001,  R)
23
Six Degrees of Separation 1993,  R)
24
The Sixth Sense 1999,  PG-13)
25
Armageddon 1998,  PG-13)
26
Die Hard 1988,  R)
27
Striking Distance 1993,  R)
28
Gran Torino 2008,  R)
29
Mystic River 2003,  R)
30
The Good, the Bad and the Ugly (Il Buono, il Brutto, il Cattivo.) 1966,  R)
31
Unforgiven 1992,  R)
32
Dirty Harry 1971,  R)
33
The Outlaw Josey Wales 1976,  PG)
34
In the Line of Fire 1993,  R)
35
Absolute Power 1997,  R)
36
Sudden Impact 1983,  R)
37
Heartbreak Ridge 1986,  R)
38
True Crime 1999,  R)
39
Play Misty for Me 1971,  R)
40
The Gauntlet 1977,  R)
41
The Dead Pool 1988,  R)
42
The Enforcer 1976,  R)
43
Two Mules For Sister Sara 1970,  PG)
44
American Gangster 2007,  R)
45
Man on Fire 2004,  R)
46
Remember the Titans 2000,  PG)
47
Training Day 2001,  R)
48
The Manchurian Candidate 2004,  R)
49
John Q 2001,  PG-13)
50
Out of Time 2003,  PG-13)
51
The Pelican Brief 1993,  PG-13)
52
Antwone Fisher 2002,  PG-13)
53
Malcolm X 1992,  PG)
54
Ricochet 1991,  R)
55
Mo' Better Blues 1990,  R)
56
License to Kill 1984,  PG-13)
57
A Soldier's Story 1984,  PG)
58
The Passion of the Christ 2004,  R)
59
Signs 2002,  PG-13)
60
We Were Soldiers 2002,  R)
61
Lethal Weapon 1987,  R)
62
Ransom 1996,  R)
63
The Man Without a Face 1993,  PG-13)
64
Forever Young 1992,  PG)
65
Scarface 1983,  R)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments