My Favorite Movies


  untitledalbum's Rating My Rating
1
Annie Hall 1977,  PG)
2
American History X 1998,  R)
3
Terminator 2: Judgment Day 1991,  R)
4
Parenthood 1989,  PG-13)
5
American Beauty 1999,  R)
6
Big 1988,  PG)
7
Reservoir Dogs 1992,  R)
8
Taxi Driver 1976,  R)
9
Requiem for a Dream 2000,  R)
10
Jimi Plays Monterey 1989,  Unrated)
11
Short Circuit 2 1988,  PG)
12
Blade Runner 1982,  R)
13
Ace Ventura: Pet Detective 1994,  PG-13)
14
Dr. Strangelove Or How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb 1964,  PG)
15
The Royal Tenenbaums 2002,  R)
16
The Goonies 1985,  PG)

Comments (0)


Post a comment

Recent Comments