My Favorite Movies
| unruggeo's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Twelve Monkeys (12 Monkeys) 1995, R) |
|
| 2 |
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert 1994, R) |
|
| 3 |
The Lover (L'amant) 1992, R) |
|
| 4 |
Dead Man 1995, R) |
|
| 5 |
Edward Scissorhands 1990, PG-13) |
|
| 6 |
The Nightmare Before Christmas 1993, PG) |
|
| 7 |
Fight Club 1999, R) |
|
| 8 |
Beauty and The Beast (La Belle et la bête) 1946, Unrated) |
|
| 9 |
Requiem for a Dream 2000, R) |
|
| 10 |
Eternal Sunshine Of The Spotless Mind 2004, R) |
|
| 11 |
Reservoir Dogs 1992, R) |











