My Favorite Movies
| unclebusu's Rating | My Rating | |
|---|---|---|
| 1 |
Casablanca 1942, PG) |
|
| 2 |
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 1980, PG) |
|
| 3 |
American History X 1998, R) |
|
| 4 |
Bride and Prejudice 2004, PG-13) |
|
| 5 |
Serenity 2005, PG-13) |
|
| 6 |
Spice World 1997, PG) |
|
| 7 |
Ronin 1998, R) |
|
| 8 |
300 2007, R) |
|
| 9 |
Star Wars: Episode IV - A New Hope 1977, PG) |
|
| 10 |
The Dark Crystal 1982, PG) |
|
| 11 |
Hot Fuzz 2006, R) |
|
| 12 |
Transformers 2007, PG-13) |
|
| 13 |
Juno 2007, PG-13) |
|
| 14 |
Kagemusha (Shadow Warrior) (The Double) 1980, PG) |














